Evde Kal, Uzaktan Eğitim Al...
Evde Kal, Uzaktan Eğitim Al...

Bilim, Emek, Özveri…

Öğrenci Evine Sürpriz Ziyaret

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Öğrenci Evine Sürpriz Ziyaret

5 Mart 2019

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay  Karabulut, üniversitede eğitim gören öğrencileri kaldıkları evde sürpriz ziyarette bulunarak çaylarını içti.

Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, beraberinde rektör yardımcısı Prof. Dr. Feridun Merter ile birlikte Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünde eğitim gören Metehan Gök, Yusuf Sefa Akgün ve Sergen Karabulut ‘u Battalgazi ilçesi İstiklal Mahallesindeki öğrenci evinde ziyaret etti.

Gaziantep, Adana ve Akçadağlı olan üniversite öğrencileri Rektör Prof. Dr. Karabulut’u karşılarında görünce şaşkınlık yaşarken, Rektör Karabulut beraberinde öğrencilere hediye paketleri de getirdi.

Göreve başlarken öğrencilerle yaptığı ilk toplantısındaki “Gözlerim her zaman üzerinizde olacak” sözünü hatırlatan Rektör Prof. Dr. Karabulut, öğrencilerle üniversite, ev ve günlük yaşamları hakkında sohbet etti. Öğrenciler  misafirlerine çay ikramında bulundular.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DSC_0010-1024x680.jpg

Rektör Prof. Dr. Karabulut, evlerinde sigara içirmeyen öğrencilerini ayrıca tebrik etti.

Zaman zaman evlerde ve yurtlarda kalan öğrencileri ziyaret edeceğini belirten Rektör Prof. Dr. Karabulut, öğrencilerden zamanı iyi değerlendirmeleri isteyerek, “Farkındalık oluşturmak için farklı projelerle ortaya çıkmanız lazım.  Derslerinizde başarılı olun. Size umut bağlayan ailelerinizin beklentilerini boşa çıkartmayın.  İngilizcenizi çok iyi geliştirin. Mutlaka kitap okuyun, kültürel ve sanatsal etkinliklerde bulunun.” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DSC_0036-1024x680.jpg

Rektör Prof. Dr. Karabulut, ziyaret sonunda Gaziantep’de yaşayan öğrencinin annesi Gülsen Gök’ü  telefonla arayarak, “Evladınızın evini ziyaret ettik. Çok akıllı ve uslu oturuyorlar. Maşallahları var. Çok iyiler.” dedi.

Anne Gülsen Gök, Rektör Prof. Dr. Karabulut’a teşekkür etti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DSC_0017-1024x680.jpg

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı DSC_0043-1024x680.jpg

Detaylar

Tarih:
5 Mart 2019