ÖZEL YETENEK SINAVI DUYURUSU

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ)  Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Özel Yetenek Sınavı 9-11 Eylül 2020 tarihleri arasında önceden ilan edildiği şekilde yüz yüze gerçekleştirilmiştir.

Özel Yetenek Sınavına ülkemizdeki pandemi süreci nedeniyle bazı öğrencilerimizin gelemeyip sınava katılamadığı veya bazı öğrencilerimizin ise hazırlanamadığı görülmüş ve kurumumuza iletilmiştir.

Özel Yetenek Sınavında jüri tarafından başarılı görünen öğrenci adaylarımızın tüm hak ve hukukları korunmak ve saklı kalmak kaydı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımız (YÖK) tarafından yapılan 13.08.2020 tarihli “Yükseköğretim Kurumlarımızdaki 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Dönemine Yönelik Açıklama” ve “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Rehberi” çerçevesinde pandemi süreci nedeniyle sınava gelemeyen ve hazırlanamayan öğrenci adaylarımız için ikinci bir online sınav hakkı verilmiştir.

Online özel yetenek sınavı, üniversitemizin Uzaktan eğitim Sistemi üzerinden yapılacak olup, başvurusu olan tüm öğrenci adaylarımıza tarih en kısa sürede belirlenerek tek tek iletişim kurularak bilgi verilecektir.

Siz evde kalın biz size geliriz.

EN