TÜBİTAK Bilim Söyleşileri Başvuruları Başladı

Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından bilim insanlarını öğrencilerle buluşturarak toplumumuzda bilim farkındalığını ve okuryazarlığını geliştirmek, bilim dünyası ile toplumumuzun bilim iletişimini arttırmak amaçlarıyla 6 Şubat – 2 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Bilim Söyleşileri başvuruları başlamıştır.
TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı (BİTO) tarafından 2014 yılında başlatılan Bilim Söyleşileri, alanında uzman bilim insanlarını; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerle bir araya getiren, yaklaşık 1 – 1,5 saatlik sunum ve soru-cevap bölümlerinden oluşan etkinliklerdir.
Türkiye’deki üniversitelerde öğretim üyesi olan ya da doktorasını tamamlamış öğretim görevlisi ya da araştırma görevlisi olarak görev yapan bilim insanlarının “Konuşmacı” olarak katılabileceği söyleşi etkinliği için son başvuru tarihi, 21 Kasım 2022’dir. Başvurular, https://bilimsoylesileri.tubitak.gov.tr/tr web sayfası üzerinden yapılmaktadır.
Etkinlik kapsamında yapılacak söyleşilerin ücreti ve diğer ödemeleri TÜBİTAK tarafından karşılanmaktadır.
Üniversitemizde öğretim üyesi olan ya da doktorasını tamamlamış öğretim görevlisi ya da araştırma görevlisi akademik personel, yukarıda verilen internet adresinden Bilim Söyleşileri Etkinlik Kuralları Kitapçığını ve Konuşmacı Başvurusu sayfalarını inceleyebilirler.

Başvuru Sayfası İçin Tıklayınız.

EN