Güvenlik Personeline Eğitim Programı Düzenlendi

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüz tarafından üniversitemiz özel güvenlik personelinin bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sunmak amacıyla hizmetiçi eğitim programı düzenlendi.

Eğitim programı kapsamında Kurumsal Tanıtım, İş Ahlakı, Kamusal Alanda Güvenlik, Etkili İletişim, Müdahale Yöntem ve Teknikleri, Yakın Savunma ve Temel Yangın eğitimleri verildi.

Eğitim programına üniversitemizin akademik personelinin yanı sıra Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden eğitmenlerde  katkıda bulundu.

Bir hafta süren ve 70 özel güvenlik personelimizin katılım gösterdiği eğitim programı neticesinde katılım belgesi verilmek üzere Battalgazi yerleşkesinde bulunan konferans salonunda gerçekleştirilen belge takdim törenine Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Erdem, Genel Sekreter Vekili Öğr. Gör. Abuzer Yeşil, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Cumali Aydoğan, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu ve Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Komiser Cihan Karahan katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra eğitim sürecini konu alan kısa bir video gösterimi başladı.

Programın açılışında söz alan Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Cumali Aydoğan, merkez müdürlüğü olarak üstlendikleri sorumluluğun farkında olarak üniversitemize katkı sunmak için çalıştıklarını, üniversitemizde görev yapan güvenlik personellerimize teorik ve uygulamalı olmak üzere çeşitli konularda bir hafta süren bir eğitim programı düzenledik. Aydoğan, eğitim programı kapsamında bizlere her daim destek olan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli olmak üzere, rektör yardımcılarımıza, genel sekreterliğimize, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu’na ve Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Komiser Cihan Karahan’a ve üniversite personellerimizden Öğr. Gör. Asım Taş, Öğr. Gör. Taha Yasin Ateş’e de eğitimde verdikleri destek için teşekkürlerini iletti.

Aydoğan, “Merkez müdürlüğü olarak kurum içinde olduğu gibi kurum dışında da şehrimizdeki tüm paydaşlarımız ile üniversitemizi buluşturmak adına üstelendiğimiz misyon ve sorumluluğu yerine getirmek adına elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bu vesile ile katılım belgesi almayı hak kazanan tüm personelimizi tebrik eder, başarılar dilerim. ” dedi.

Törende konuşan rektör vekili Prof. Dr. İlhan Erdem, Kişisel imaj kadar kurumsal imajın da önemli olduğuna vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı. “Üniversiteler toplumda önem atfedilen, saygın kurumların başında gelmektedir. Üniversite personellerinin de görevlerini bu farkındalık çerçevesinde yapmaları gerekir. Tüm idari ve akademik personelin çalıştıkları kurumun dışarıya yansıyan yüzü olduklarını bilmesi önem atfetmektedir. 

Bu çatı altında görev alan tüm paydaşların bulundukları birime göre üstlendikleri bir sorumluluk vardır. Bu bakımdan kurumumuz ziyaretcileri, konukları, pereonel ve öğrencileri iletişim kuran ilk birim siz olduğunuz için güvenlik personelimize düşen sorumluluk çok önemlidir. Öğrencilerimizle, velilerimizle ve şehrimizde bulunan farklı toplum kesimleri ile iletişim halindesiniz ve sizlerin kurduğu bu iletişim kurumsal imajımızın bir yansımasıdır. Dünyada değiştirilmesi çok zor olan nadir durumlardan biri ilk izlenimdir. İlk defa karşılaştığınız, ilk defa iletişim kurduğunuz kişi için zihnimizde bir etiket oluştururuz ve bu etiket o insana yaklaşımımızda bizim için bir ölçü niteliğindedir. Dolayısıyla kurduğunuz doğru ve sağlıklı iletişim kurumsal imajımız için çok önemlidir.

Erdem, bu eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü personeline, kıymetli hocalarıma, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına ve Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne çok teşekkür ederek. Katılım belgesi almayı hak eden personeli tebrik edip, görevlerinde başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.”

Program protokol konuşmalarından sonra katılımcılara belge takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

TR