Kurumlar Arası Vefa Paydaşlığı Kapsamında Van’da Hizmet İçi Eğitim Düzenledik

Topluma hizmet ve amaçlar için ortaklıklar ilkemizin kurumsal boyutunu kapsayan yetkinlik paylaşımı çerçevesinde, deprem sürecindeki yardım seferberliğine özveriyle katılan kurumlara bilgi ve tecrübe yönlü katkı sağlamak amacıyla Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğümüz tarafından Van Edremit Belediye personeline yönelik hizmet içi eğitim programı düzenlendi.

Şehrimizde yaşanan depremler sonrasında öncelikli ihtiyaçların temini için başlatılan yardım seferberliğinde önemli sosyal sorumluluklar üstlenerek gönül köprüleri inşa eden Van Edremit Belediyesi ile geliştirdiğimiz kurumsal bağ, vefa temelinde büyüyen yetkinlik paydaşlığına dönüştü. Karşılıklı iyi niyet ve dayanışmanın odak kabul edildiği yetkinlik paydaşlığı gereğince, Edremit Belediyesi’nin ihtiyaç duyduğu gelişim alanlarına yönelik uygulamalı eğitim programlarının ilki başladı. Belediye personeline resmî yazışma kuralları, Zabıta Yönetmeliği, Kabahatler Kanunu ve Tebligat Kanunu kapsamında eğitimlerin verildiği ilk hizmet içi eğitim programının çeşitli kurumsal faaliyet alanlarında genişletilerek sürdürülmesi planlanıyor.

Eğitim programında konuşan Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Cumali AYDOĞAN, “Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşadığımız sıkıntılı günlerde Van ili kurum, kuruluş ve vatandaşlarıyla ilk andan itibaren hep yanımızda oldunuz. Malatya’da Malatyalılara ev sahipliği yaptınız. Sizin özelinizde Van’daki kurum, kuruluş ve hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Malatya Turgut Özal Üniversitesi yönetimiyle yaptığımız istişareler neticesinde Van Edremit Belediyemize bilabedel olarak eğitim programı düzenlemeyi kararlaştırdık. Eğitim programının faydalı geçmesini temenni ediyorum.” dedi.

Van Edremit Belediye Başkanı İsmail SAY ise yapmış olduğu açıklamada, “Öncelikle tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Malatya Turgut Özal Üniversitesinin göstermiş olduğu bu kadirşinaslık için teşekkür ediyor, sizin nezdinizde tüm Malatya’ya selamlarımızı iletiyoruz.” ifadelerini kullandı.

TR