Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Lisansüstü Programlar için Öğrenci Başvurusu!

Adaylar başvurularını, 13 – 17 Ocak 2020 tarihleri arasında, mesai saati bitimi olan 17.00 kadar Üniversitemiz Web sayfasından online olarak yapacaklardır. Başvuruya başlamadan önce aşağıdaki bölümü okuyunuz.

Başvuru için tüm öğrenciler, Yeni Bir Kullanıcı Oluşturmalıdır. Gelen pencerede e-posta adresinizi yazarak, Yeni Kayıt butonuna tıklayınız. E-postanıza iletilen Şifreniz ile sisteme giriş yapınız.

İlgili Anabilim dalı programını seçiniz.  Daha sonra “Başvuruyu Tamamla” butonuna tıklayarak aşağıdaki işlemleri yapınız.

Kimlik Bilgileri bölümündeki ilgili alanları doldurunuz. Bu bölümde fotoğrafınızın da yüklenmesi gerekmektedir. Fotoğraf formatı “.jpg” olmalıdır. Dosya büyüklüğü ise en fazla 25MB olabilir. Her bir aşamada, Kaydet Butonuna tıklayarak sonraki aşamaya geçiniz.

İletişim Bilgileri bölümündeki ilgili alanları doldurunuz.

Başvuru Bilgileri bölümünde erkek öğrenciler için Askerlik Durum belgesi “.pdf” olarak yüklenmelidir.

ALES Bilgileri bölümünde, ilgili bölümleri doldurunuz ve “.pdf” formatında ALES belgenizi yükleyiniz.

YDS Bilgileri bölümünde (Varsa) ilgili bölümleri doldurunuz ve “.pdf” formatında YDS belgenizi yükleyiniz.

Mezuniyet Bilgileri bölümünden YÖKSİS sorgulama butonu aracılığıyla sorgulama yaparak, Mezun olduğunuz Üniversite, Fakülte, Bölüm, Yıl ve Not bilgilerinizin ekrana gelmesini sağlayınız. Diploma/Geçici Mezuniyet Belgenizi (“.pdf” formatında) ve Not Döküm Belgesi/Transkript belgenizi (“.pdf” formatında) tek tek yükleyiniz.

Çalışma Bilgileri bölümünde (varsa), çalıştığınız kuruma ilişkin bilgileri doldurunuz.

“Bu formda girdiğim bilgilerin doğru olduğunu kabul ve taahhüt ediyorum.” Bölümündeki onay işaretini koyup, Kaydet Butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayınız.

Başvurunuzu https://obs.ozal.edu.tr/oibs/enstitubasvuru/login.aspx linkinden yapabilirsiniz.

TR