Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programları için Öğrenci Başvurusu

Adaylar başvurularını, 19 – 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında, mesai saati bitimi olan 17.00 kadar Üniversitemiz Web sayfasından online olarak yapacaklardır. Başvuruya başlamadan önce aşağıdaki bölümü okuyunuz.

  • Kimlik Bilgileri bölümündeki ilgili alanları doldurunuz. Bu bölümde fotoğrafınızın da yüklenmesi gerekmektedir. Fotoğraf formatı “.jpg” olmalıdır. Dosya büyüklüğü ise en fazla 25MB olabilir. Her bir aşamada, Kaydet Butonuna tıklayarak sonraki aşamaya geçiniz.
  • İletişim Bilgileri bölümündeki ilgili alanları doldurunuz.
  • Başvuru Bilgileri bölümünde erkek öğrenciler için Askerlik Durum belgesi “.pdf” olarak yüklenmelidir.
  • ALES Bilgileri bölümünde, ilgili bölümleri doldurunuz ve “.pdf” formatında ALES belgenizi yükleyiniz.
  • YDS Bilgileri bölümünde (Varsa) ilgili bölümleri doldurunuz ve “.pdf” formatında YDS belgenizi yükleyiniz. Doktora öğrenci adayları için, son beş (5) yıl içerisinde alınmış olmak şartıyla YDS veya Üniversitelerarası Kurul tarafından eş değerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından en az 55 (elli beş) puan alınmış olması gereklidir.
  • Mezuniyet Bilgileri bölümünden YÖKSİS sorgulama butonu aracılığıyla sorgulama yaparak, Mezun olduğunuz Üniversite, Fakülte, Bölüm, Yıl ve Not bilgilerinizin ekrana gelmesini sağlayınız. Diploma/Geçici Mezuniyet Belgenizi (“.pdf” formatında) ve Not Döküm Belgesi/Transkript belgenizi (“.pdf” formatında) tek tek yükleyiniz.
  • Çalışma Bilgileri bölümünde (varsa), çalıştığınız kuruma ilişkin bilgileri doldurunuz.
  • “Bu formda girdiğim bilgilerin doğru olduğunu kabul ve taahhüt ediyorum.” Bölümündeki onay işaretini koyup, Kaydet Butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayınız.

Başvurunuzu

https://obs.ozal.edu.tr/oibs/enstitubasvuru/login.aspx
linkinden yapabilirsiniz.

Başvuru için tüm öğrenciler, Yeni Bir Kullanıcı Oluşturmalıdır. Gelen pencerede e-posta adresinizi yazarak, Yeni Kayıt butonuna tıklayınız. E-postanıza iletilen Şifreniz ile sisteme giriş yapınız. Yukarıda açıklanan işlemleri yaparak başvurunuzu tamamlayınız.

TR