Malatya Turgut Özal Üniversitesi Bulut Sistemi Aktif olmuştur.

Üniversitemiz Türkiye’de üniversiteler arasında ilk olarak bulut sistemini kurmuş, verilerini ulusal sunucular içinde kalacak şekilde saklamayı planlamıştır. Bu hizmeti bir internet sayfası ile kurumsallaştırmış ve kullanımınıza sunmuştur. Dosyalarınızı saklayabileceğiniz bu alanda;

Dosyanızda yapılmış olan tüm değişiklikleri senkronize bir şekilde saklayarak, dosyanızın önceki sürümlerini versiyonlar halinde görebilmenizi, hatta düzenleme yapabilmenizi sağlar. Versiyonlanmış dosyalarınız sayesinde veri kaybınız en aza iner ve dosyanızda yapılan değişiklikleri geriye döndürmek için size avantaj sağlar.

Veri paylaşmanın en kolay yolu! Eposta adresi girilerek karşı tarafa veri aktarımı sağlanabilir. Oturum açmaya gerek kalmaz.

Sistem içerisine eklenen özellik sayesinde kelime işlemci ve hesap tablosu dosyaları web interfaceler üzerinden açılabilir, düzenlenebilir ve yeni belge oluşturulabilir. Bu sayede kullanıcıların desktop, web ve mobil uç kısımlarında Office uygulamalarını satın almalarına gerek kalmaz. Microsoft Office belgelerini de destekler. (Word, Excel vb.)

MTU Takvim ile birlikte daha önceden planlanmış ya da ileride yapılacak olan etkinliklerinizi, takvim üzerinde simüle edebilirsiniz. MTU Takvim modülü sizin için ajanda görevi görür ve etkinliklerinizi size hatırlatır. Oluşturmuş olduğunuz etkinlikler için istediğiniz kişi ya da kişileri davet ederek ortak bir etkinlik oluşturabilirsiniz.

Son kullanıcının hayatından flash bellek ve taşınır disklerin tamamen kaldırılmasını amaçlayan bir modüldür. Bu modül sayesinde kullanıcılar terminallerine indirdikleri küçük birer MTU Flash uygulaması ile kendilerine özel bir klasör & dosya yapısı oluşturulup bu yapıyı online olarak diğer kullanıcılara paylaşabileceklerdir. Bir MTU Bulut kullanıcısı MTU Flash ile dilediği dosya ve klasörleri bu sistemi hiç bilmeyen dış dünyaya özgü bir kullanıcı ile rahatlıkla paylaşabilecektir. Yapılan bütün paylaşımlar MTU Flash Desktop, MTU Flash Web ve MTU Flash Mobile modülleri ile online 7/24 izlenebilecektir.

Web Adresi için Tıklayınız

https://das6.divvydrive.com/app/tr-TR/App/Transfer/mtoubulut

TR