Malatya Turgut Özal Üniversitesi Down Sendromlu Bireylerimizin Sosyal Yaşantılarına Katkı Verilmesine Dair Dayanışma ve İşbirliği Protokolü imzaladı

  Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve Malatya Down Sendromlular Derneğinin birliği kapsamında Malatya Kent Konseyi ve Babacan Tekstil A.Ş nin paydaşlığı ile işbirliği protokolü imzalandı.

          İmzalanan protokolde temel amacın Down Sendromlu bireylerin Malatya Turgut Özal Üniversitesinde yürütülen eğitim-öğretim faaliyetlerine ilişkin etkinliklere katılımının sağlanması, toplumsal birlikteliğin ve sosyal dokunun güçlendirilmesine katkıda bulunmak olduğu görüldü.

          Down sendromlu bireylerin hayata katılım alanlarını arttırabilmek amacıyla Malatya Turgut Özal Üniversitesi, eğitim alan bireylere sertifika vermek, düzenlenecek her türlü, bilgilendirme toplantısı ve seminerlerle ilgili her türlü planlama, mekân temini, uygulama organizasyonunu mevzuata uygun olarak gerçekleştirmek, üniversitedeki ilgili birimleri bilgilendirmek ve düzenlenecek faaliyetlerin tarih, saat ve yer bilgilerini Dernek ve diğer kurum ve kuruluşlarla paylaşmak gibi sorumlulukları üstlendi.

          Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli gerçekleştirdiği konuşmasında, “Down sendromlu kardeşlerimizin sosyal hayattaki uyum desteğini sağlamak için Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Malatya Down Sendromlular Derneği ve Babacan Tekstil ile birlikte bu protokolü imzalayarak,  çocuklarımıza peyzaj, aşçılık gibi konularda birtakım eğitimler vererek 21 Mart Dünya Down Sendromu gününde onlara birer sertifika vereceğiz. Bu eğitimler ve protokol ile sosyal hayattaki toparlanmalarına bizde katkı sunmaya çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

TR