Malatya Turgut Özal Üniversitesi ile İnönü Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi ile İnönü Üniversitesi arasında, yurt dışından öğrenci kabul sınavı işbirliği protokolü imzalandı.

 

Protokol törenineMalatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Erdem ve İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Nusret Akpolatkatıldı.

İmzalanan protokol çerçevesindeMalatya Turgut Özal ve İnönü Üniversitelerinde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girecekleri ve sonuçlarını, bu kurumlara kabul için başvururken kullanabilecekleri İnönü Üniversitesi Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı (İNÜ-YÖS) usul ve esaslarına dayalı iş birliğini amaçlıyor. Önlisans ve lisans programlarında öğrenim görmek için başvuran yabancı uyruklu öğrencileri kapsayan protokolün geçerlilik süresi bir yıl olarak belirlendi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi ile İnönü Üniversitesi arasında birlikte hizmet sunma imkânlarını belirlemek, geliştirmek, güçlendirmek, karşılıklı değişim ve kullanımı teşvik etmek amacıyla 2022 yılında ilk kez iş birliği protokolü imzalanmıştı.

Yurt dışından öğrenci kabul sınavı iş birliği protokolü imza töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından protokol imza töreni sona erdi.

TR