Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Arasında Ağaçlandırma Protokolü İmzalandı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi ile T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü arasında “Üniversite Kampüs Alanının Ağaçlandırılması Protokolü” imzalandı.

 

Protokol töreninde Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, Orman Genel Müdürlüğü Elazığ Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz ve Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Selim Özkanhazır bulundu.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi kampüsü içerisindeki boş alanlarda ekolojiye uygun türlerle yapılacak ağaçlandırma çalışmalarına ilişkin protokol, 16 Mayıs 2023 Salı günü Malatya Turgut Özal Üniversitesi Toplantı Salonunda, Rektör Prof. Dr. Recep Bentli ve Orman Genel Müdürlüğü adına Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner tarafından imzalandı.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile Elazığ Bölge Müdürlüğüne teşekkür ederek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Recep Bentli,“Göreve geldiğimiz günden itibaren kampüs alanlarımızın ağaçlandırılması çalışmalarına büyük önem verdik. Kampüslerimizde yapılacak ağaçlandırma çalışmaları ile öğrencilerimizin ve personelimizin rahat nefes alabilecekleri eğitimlerine daha yeşil bir ortamda devam edebilecekleri alanlar oluşturmayı hedefledik. Üniversitemiz ile Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalamış olduğumuz bu protokol ile ağaçlandırma çalışmalarımızın başlamış olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.  Değerli katkılarından ötürü Orman Genel Müdürlüğümüze ve Elazığ Bölge Müdürlüğümüze bir kez daha teşekkür ediyorum. Ağaçlandırma çalışmamızın Üniversitemize ve Malatya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.  

İmza töreni sonrasında değerlendirmelerde bulunan Elazığ Orman Bölge Müdürü Çetiner“Milli ağaçlandırma ve erozyon kontrolü seferberliği doğrultusunda ülkemiz genelinde yürüttüğümüz kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve okul bahçe alanlarının ağaçlandırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İmzalamış olduğumuz bu protokolle birlikte Malatya Turgut Özal Üniversitesi kampüsleri içerisindeki tüm boş alanları ekolojiye uygun olarak ağaçlandırmayı hedefliyoruz. Fidan dikimleri tamamlandıktan sonra da 3 yıl süreyle ortaklaşa bakım ve koruma çalışmalarımızı devam ettireceğiz”şeklinde konuştu.

“Üniversite Kampüs Alanının Ağaçlandırılması Protokolü” imza töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

TR