Bilim, Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite...

MTÜ, ilkokul öğrencilerini ağırladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilkokul öğrencilerine yönelik olarak kampüs gezisi programları gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında okuma-yazmayı öğrendiğinde ilk mektubu Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’a yazan ve geçtiğimiz Ocak ayında  okulunda ziyaret edilen minik Beyza ve  Tevfik Memnune  Gültekin İlkokulu  1-B sınıfındaki  öğrenciler okul idaresi ve öğretmenleri ile birlikte üniversiteyi ziyaret ettiler.

Ziyaretçileri makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Karabulut,  makam koltuğuna ise minik Beyza’yı oturtarak, öğrencilerle sohbet etti. 

Rektör Prof. Dr. Karabulut, minik öğrencilerden televizyon ve cep telefonundan uzak durmalarını, isteyerek, “Vatana, millete, bayrağa, ezana sahip çıkacak olan sizlersiniz. Bizler bayrağı sizlere devreceğiz. O yüzden çok çalışmanız gerekiyor. Daha çok kitap okumanızı ve dokunarak öğrenmenizi tavsiye ediyorum. Televizyon ve cep telefonlarından uzak duruyorsunuz.”  dedi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Battalgazi Tarım Yerleşkesine yakın olan ilkokullarda eğitim gören öğrencilerde kampüs ziyaretinde bulundular. Öğle yemeğinde üniversitede ağırlanan öğrenciler Konferans Salonu’nda önce Ozan Hacı Gürhan’ın okuduğu şiirleri dinlediler, ardından ise tiyatro oyununu izlediler.

Öğrenciler kampüs içerisindeki Turgut Özal Müzesini, Atçılık ve Atlı Sporları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile yetiştirme seralarını gezdiler.

TR