Bilim, Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite...

MTÜ Masa Tenis Takımı Türkiye Şampiyonu


Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun açılışını yaptığı, 78 üniversitenin katıldığı Türkiye Üniversiteler Arası Spor Ligi (ÜNİLİG) Final 2022 Müsabakaları çerçevesinde turnuvada masa tenisi kategorisinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin (MTÜ) masa tenis takımı Ege Üniversitesi takımını yarı finalde, Koç Üniversitesi takımını ise finalde yenerek şampiyonluk kupasını kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’u iş birliğinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin (AKÜ) kuruluşunun 30. yılı ve Büyük Taarruzun 100. yılı etkinlikleri kapsamında 8 – 17 Mayıs 2022 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da gerçekleşen ÜNİLİG 2022 finallerine masa tenisi de dahil 10 spor branşında 5000 sporcu katıldı.
13-17 Mayıs tarihleri arasında Çiğiltepe Spor Salonu’nda gerçekleşen ÜNİLİG Masa Tenisi Müsabakalarında 1. ligde finale kalan ve takım kaptanı Okan Orhan, sporcular Miraç Kahraman ve Mehmet Kalkan’dan oluşan MTÜ masa tenisi takımı Koç Üniversitesi takımını yenerek şampiyon oldu.
Şampiyonluğun hemen ardından masa tenis takımı sporcuları ile telefonda görüşen MTÜ Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut bu başarıdan dolayı çok gururlandığını ve desteğini her zaman sürdüreceğini vurgulayarak sporcuları tebrik etti ve bir sonraki yarışmalarda başarılar diledi.

TR