MTÜ YÖS 2022 BAŞVURULARI BAŞLADI


MTÜ YÖS 2022 BAŞVURULARI BAŞLADI

MTÜ YÖS  2022, 25 Haziran 2022 tarihinde saat 14.00’da Malatya Turgut Özal Üniversitesi Battalgazi Yerleşkesinde yapılacaktır.

Başvuru tarihleri: 1 Haziran – 8 Haziran  2022

Başvuru ücreti 350 TL olup Halk Bankası’na ait aşağıdaki IBAN numarasına yatırılması gerekmektedir. Dekonta adayın adı soyadı mutlaka yazılmalıdır:
Daha önce başvuru yapmış öğrencilerimizin tekrar başvuru yapmasına gerek yoktur.

 

BANKA HESAP DETAYLARI

Banka Adı: Halk Bankası,

Şube Adı: Malatya Şubesi,

Şube Kodu: 0558

Alıcı Hesap Adı: MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ DAİRE BAŞKANLIĞI (YÖS HESABI)

CİNSİ HESAP NO IBAN NO
TL 04000545 TR41 0001 2009 5580 0004 0005 45

 

Başvuru için aşağıdaki belgeler sisteme yüklenmelidir:

1. Pasaport veya kimlik,

2. Diploma veya mezun belgesi(henüz mezun olmayan adaylar 12. sınıfta olduklarını gösterir  transkrip veya öğrenci belgesi yükleyebilirler),

3. Banka dekontu,

4. Fotoğraf.

Başvuru sistemine giriş yapabilmek için aşağıdaki aşamaları takip ediniz:

1: Aşağıdaki başvuru linkini tıklayınız:

Başvuru Linki 

2: “Yeni Bir Hesap Oluştur” başlığını tıklayınız. Burada uyruk, e-posta, pasaport/ TC. kimlik numarası bilgilerinizi giriniz.

3: Kendi belirlediğiniz şifreyi şifre kısmına yazınız.

4: Şifre oluşturma işleminden sonra kayıt için belirttiğiniz e-posta adresine kullanıcı hesabınızı aktif hale getirmek için bir onay e-postası gelecektir. Burada “Doğrula” butonunu tıklamanız gerekmektedir.

5: Hesabınız aktif hale geldikten sonraki girişlerde e-posta, TC. kimlik/ pasaport numarası bilgilerinizden birini kullanıcı adı olarak yazarak, kendi oluşturduğunuz şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz.

6: Sisteme giriş yaptıktan sonra “Yayımlanan İlanlar” kısmından “MTÜ Yös 2022” ifadesini seçiniz. Burada “Yeni Başvuru Ekle” butonunu tıklayınız. Kimlik bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak yazarak buraya fotoğrafınızı yükleyiniz “Kaydet İlerle” butonunu tıklayınız. Daha sonra İletişim bilgilerinizi de sisteme kaydediniz. Banka dekontunuzu, pasaport veya kimliğinizi, diplomanızı sisteme yükleyiniz. Tercih ekle kısmında Fakülte – Rektörlük olarak seçim yapınız. Tüm seçimleriniz için “kaydet” butonuna tıklayınız.

 

Not: Hatasız başvuru için banka dekontunuzu, pasaport veya kimliğinizi, diplomanızı sisteme mutlaka pdf formatında yükleyiniz.

 

Not: Başvurunuzun onay durumunu sistemden takip edebilirsiniz.

 

Not: Bilgi ve iletişim için mtuiso@ozal.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

TR