Bilim, Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite...

Ziraat Fakültesi ve Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği MYO Akademik Toplantısı

Rektör Aysun Bay Karabulut başkanlığında Ziraat Fakültesi ve Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ile toplantı gerçekleştirildi.

MTU’de Ziraat Fakültesi ve Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği MYO Toplantısı Yapıldı.

Ziraat Fakültesi Akademik Kadrosuyla toplantı gerçekleştiren Rektör Karabulut konuşmasında yerli ve milli olarak Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nce geliştirilen uzaktan eğitim sistemi ve eğitim sürecinin kesintisiz bir şekilde devamlılığı konusuna değindi..

Rektör Karabulut MTU’nin kendi yerli ve milli imkanlarıyla geliştirdiği UZEM sistemi üzerinden derslerin yapıldığı fakat uygulamalı derslerde öğrencilerin geri kalmaması adına eğitim videolarıyla öğrencilerimizi destekleyelim ifadelerine yer verdi.

Yapılan toplantıda MTU Ziraat Fakültesinin 3 tübitak projesi, ulusal anlamda 2 projesi, 9 tane ise bilimsel araştırma projesinin mevcut olduğu aktarıldı.

Rektör Karabulut, Ziraat Fakültesi Akademik personelleri ile gerçekleştirilen toplantıda Covid-19 normalleşme süreci için yürütülen çalışmalar, öğrencilerin eğitimde uyum süreci, kayısı ve diğer kayısı ürünlerimiz ile ilgili yapılan tüm bilimsel çalışmaların bir araya getirildiği kayisiakademisi.com web sitesi çalışmalarına değinerek, yetiştiriciler ile gerçekleştirmek üzere planlanan bilimsel faaliyetler  hakkında akademisyenler ile fikir alışverişinde bulundu.

Sürdürülebilir Eğitim, Kesintisiz İletişim…

Rektör Karabulut Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ile yapılan toplantıda ‘’Covid-19 süreci çalışmalarımız, öğrencilerimizin sürdürülebilir eğitim, kesintisiz iletişim alabilmeleri konularında akademik çalışmalarımız, Kalegöl Otel ve üniversitemizi cazibe merkezi haline getirmek adına yürüttüğümüz çalışmalarımız ile ilgili istişarelerde bulunduk’’ ifadelerine yer verdi.

Daha Çok Çalışalım, Gayret Edelim..

Rektör Sayın Prof. Dr. Aysun BAY KARABULUT  ‘’Sizlerden ricam daha çok çalışalım, Covid_19 tedbirlerine uyarak daha çok sahaya inelim, öğrencilerimizi yapmış olduğumuz projelerimize dahil ederek, okulumuzun bilimsel ve akademik anlamda gelişmesi için elimizden gelen tüm çabayı gösterelim.’’ diyerek sözlerine son verdi.

TR