Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli Başkanlığında Gerçekleştirildi

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi 2022-2023 Bahar Yarıyılı Akademik Kurul Toplantısı 18 Ocak 2023 Çarşamba günü Üniversitemiz Arslantepe Toplantı Salonunda Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli’nin katılımıylagerçekleştirildi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Akademik Kurul Toplantısına; Rektör Prof. Dr. Recep Bentli, Rektör Yardımcısı ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Orhan Gündüz, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Gürkan Kavuran ve Doç. Dr. Tankut Ateş, Fakülte Sekreteri Neslihan Karataş ve öğretim elemanları katıldı.

Toplantı Rektör Yardımcısı ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Orhan Gündüz’ün kısa açılış konuşmasıyla başladı.Açılış konuşmasında Gündüz, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahar Yarıyılında yapılması planlanan faaliyetler ve fakültede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Toplantıya başkanlık yapan ve yeni sürece ilişkin projelerini ileten Rektör Bentli, “Bilimsel çalışmaların ve bu çalışmaların arttırılmasına yönelik hür türlü çabayı değerli buluyoruz. Akademik başarılarımızı arttırmak ve bu başarıların sürdürülebilir olması için yeni üniversite yönetimi olarak akademisyenlerimize ve öğrencilerimize her türlü desteği ve imkânı sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Akademisyenlerimizin kendilerini geliştirebilmeleri, ulusal ve uluslararası standartlarda projeler hazırlayarak hayata geçirebilmeleri için çalışmalarımıza hız verdik. Aynı şekilde beklentimiz akademisyenlerimizin de makale çalışmalarına ve projelere ağırlık vermeleri.” diye konuştu.Rektör Bentli konuşmasının devamında, hedeflerinin üniversitenineksikliklerini en kısa zamanda tamamlayarak, fiziki imkanlarını arttırmak ve akademik kadroları güçlendirmek olduğunu söyledi.Rektör Bentli, Bahar Yarıyılının öğrenciler ile akademik personel için verimli geçmesini temenni ederek, hayırlı olmasını diledi.

Toplantı, Rektör Prof. Dr. Recep Bentli’nin öğretim elemanlarının dile getirdikleri görüş, istek ve önerilerini almasıyla sona erdi.

TR