Oryantiring Müsabakaları Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı okul sporları faaliyet programı kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen okullar arası Küçükler-Yıldızlar-Gençler A-B (Kız-Erkek) Oryantiring İl Birinciliği müsabakaları Üniversitemiz ev sahipliğinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi Battalgazi yerleşkesinde yapıldı.

16 okulun katılımı ile 8 katagoride (Genç Erkek A, Genç Kız A, Genç Erkek B, Genç kız B, Yıldız Erkek A, Yıldız Erkek B, Küçük Erkek A, Küçük Erkek B) 200 sporcunun katıldığı müsabakalar yoğun ilgi gördü.

  Programa Rektör Prof. Dr. Recep Bentli, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Erdem, Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan, Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Abuzer Yeşil, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan ve yarışmacıların aileleri katıldı. 

Öğrenci Yaşam Merkezi yanında start verilen yarışmada üniversitemizin Oryantiring haritası yarışmacılara zorlu anlar yaşattı. Üniversitemiz oryantiring haritası üzerine çizilmiş ve önceden araziye yerleştirilmiş hedefleri en kısa zamanda bulmak için yarışan, farklı yaş aralıklarındaki sporcular kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile bulmaya çalıştı.

Dereceye giren okullara kupa-madalya ve başarı belgelerini  Rektör Prof. Dr. Recep Bentli ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan taktim etti.

Dereceye giren sporcular ilimizi ileriki tarihlerinde yapılacak Bölge Grup Şampiyonasında temsil edecekler.

TR