Bilim, Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite...

Rektör Karabulut’tan hayırsever işadamı Akyüz için taziye mesajı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi  (MTÜ) Rektörü Prof. Dr.  Aysun Bay Karabulut,  üniversitenin Battalgazi Kampüsüne Hekimhan’daki Osmanlı eseri Köprülü Mehmet Paşa Camii’nin aynı mimari ve yapısal özelliklerini taşıyan cami yaptıran hayırsever insan Ali Akyüz’ün vefatı nedeniyle  taziye mesajı yayınladı.
Rektör Prof. Dr. Karabulut yayınladığı taziye mesajında; “Üniversitemiz Battalgazi Yerleşkesine Hekimhan ilçesindeki Osmanlı eseri Köprülü Mehmet Paşa Camii’nin aynı mimari ve yapısal özelliklerini taşıyan Ali Akyüz Camii ile Şadırvan yaptıran   Hekimhan eski belediye başkanı ve kanaat önderi,  hayırsever işadamı Ali Akyüz ‘ün, Ali Amcamızın rahatsızlığı nedeniyle vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Üniversitemizin bir ferdini, bir gönüllü destekçisini kaybettik.  Ali amcamıza Allah’tan rahmet,  ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Hekimhan halkına başsağlığı diliyorum. Üniversitemize rektör olarak atanıp göreve başladığımda, ‘Ben Rahmetli Özal’ı çok seviyorum. Onun adının taşıdığı üniversitemize, Hekimhan’ımızdaki Köprülü Mehmet Paşa Camii’nin bir benzerini yaptırmak istiyorum.’ Şeklindeki teklifle gelmişti.  Caminin yerinin belirlenmesi ve temelinin atılması, yapılması ile hastalanıp hastaneye kaldırılana kadar üniversitemizde caminin inşaatının her anını takip etmiştir.  Üniversite personelimiz sabah mesaiye başladığında Ali amcamızı cami inşaatının başında görüyordu.  Vefatı bizleri derinden üzmüştür.”  dedi.
Hayırsever insan Ali Akyüz,  2 Ekim 2020 Cuma günü Hekimhan ilçesinde Cuma Namazına müteakip kılınacak cenaze namazının  ardından ilçede toprağa verilecek.
TR