Rektörümüz Bentli, Geçici Barınma Alanında İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen akademik ve idari personelimiz için oluşturulan geçici barınma alanında incelemelerde bulundu.

Rektörümüz Bentli, Battalgazi Merkez Kampüs içerisinde 32 konteynırdan oluşan ve 52 personelin yerleştirildiği yaşam alanında yapılan çalışmalarla ilgili Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkan Vekili Doç. Dr. Abdulgazi Gedik’ten bilgi aldı. Gedik, geçici barınma alanının konforlu bir şekilde kullanılabilmesi için altyapı ve peyzaj çalışmaları ile diğer gerekli düzenlemelerin yapıldığı, konteynerlerin kapıları ve pencerelerine sineklik takıldığı, kablosuz internet erişimi sağlanarak personelin iletişim ihtiyaçları karşılandığı ve ortak kullanıma tahsis edilen bir çamaşırhanenin de personelin ihtiyaçlarını karşılanmak üzere hizmete sunulduğu bilgisini verdi. Ayrıca, personelin güvenliği için 10 adet LED projektör ve 6 adet güvenlik kamerasıyla yangınlara karşı 4 adet yangın tüpünün yerleştirildiğini aktardı. Gedik, konteynerlerin aktif bir şekilde kullanılabilmesi için her bir konteynerin önüne ahşap çit ve peyzaj çalışmaları yapılarak ileriki zamanlarda yaşam alanının hobi bahçesine dönüştürülebilecek şekilde projelendirildiğini söyledi.

Rektörümüz Bentli’nin talimatıyla, hatıralarını yaşatmak adına depremde hayatını kaybeden Üniversitemiz akademik personeli Dr. Öğretim Üyesi Nusret Ayaz ve Araştırma Görevlisi Saadet Merve İlçin ile idari personelimiz Aynur Sevim’in yaşam alanındaki ara sokaklara isimlerinin verildiği görüldü.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Erdem ile Prof. Dr. Orhan Gündüz’ün yanı sıra Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan, Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Abuzer Yeşil ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkan Vekili Doç. Dr. Abdulgazi Gedik’in eşlik ettiği Rektörümüz Bentli, incelemelerinin ardından konteynırlarda kalan depremzede personeli ve aileleri de ziyaret etti.

Özverili çalışmalarından dolayı Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkan Vekili Doç. Dr. Abdulgazi Gedik’e ve personeline teşekkür eden Rektörümüz Bentli’nin ziyareti, hatıra fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

TR