Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Alaadin Polat, Dekan Yardımcılarımız Dr. Öğr. Üyesi Emrah Zayman ve Dr. Öğr. Üyesi Neşe Karakaş, 4 Ocak 2023 Çarşamba günü Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda Hastanede görev yapan Tıp Fakültesi öğretim üyeleriyle bir araya geldi.

Kısa bir süre önce Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine başlayan Prof. Dr. Alaadin Polat’ın akademisyenlere yaptığı selamlama konuşmasının ardından, Rektör Bentli Üniversitemizin stratejik hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Malatya’nın ikinci üniversitesi olarak kısa zamanda Tıp Fakültesi kurulmasının Üniversitemize olduğu kadar, Malatya için de büyük bir kazanım olduğuna değinen Bentli, kısa vadeli stratejik hedefleri arasında yer alan Tıp Fakültesi Morfoloji Binası kurulması için çalışmalara başladıklarını belirtti.Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yakın bir alanda kurulması planlanan Morfoloji Binasının, Tıp Fakültesinin fiziki eksikliklerini ortadan kaldıracağını, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizin eğitim gereksinimlerini fazlasıyla karşılayacak teçhizatları, derslikleri ve laboratuvarları ile modern bir eğitim binası kazandıracaklarını, binanın tamamlanmasıyla birlikte tıp eğitiminde kaliteyi arttırmalarının yanı sıra öğrenci kapasitesini de arttıracaklarının altını çizdi.

Tıp Fakültemizin yeni kurulmuş olmasına rağmen güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu ifade eden Bentli, özellikle çocuk kalp damar cerrahisine yönelik atılacak adımlarla, Malatya’mızın yanı sıra bölgemizin bu alanda çalışma yapan, önemli tıp merkezlerinden biri haline gelmeyi hedeflediklerini belirtti.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantı, Üniversite yönetiminin, hastanede görev yapan Tıp Fakültesi akademisyenlerinin talep, görüş ve önerilerini dinlemesi ve fikir alışverişinde bulunmasının ardından sona erdi.

TR