Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli Yeşilyurt Yerleşkesinde İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli Yeşilyurt Yerleşkesinde İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli üniversitemiz Yeşilyurt Yerleşkesinde yapımı devam eden Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi ile Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından kullanılacak binaların inşaatında incelemelerde bulundu.
Bentli’ye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Serdar Deniz, Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan, Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Abuzer Yeşil, Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Göktolga, Yeşilyurt MYO Müdürü Öğr. Gör. Aziz Zengin ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı yetkilileri eşlik etti.
Eğitim ve öğretim kalitesinin yükseltilmesi ile Ar-Ge çalışmalarının artırılmasının esas unsurlarından birinin birimlerin müstakil binalarda faaliyet göstermeleri olduğunu ve bu nedenle de devam eden inşaat projelerine de büyük önem verdiklerini ifade eden Rektör Bentli, Yeşilyurt yerleşkesinde inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalarda gelinen son nokta hakkında yetkililerden bilgi aldı. Çevre ve doğa dostu bir kampüs inşa ettiklerini belirten Bentli, çevre düzenlemeleri konusundaki hassasiyetlerini de belirterek, bu düzenlemelerle birlikte binaların, 2023 bahar dönemi sonuna kadar taşınmaya hazır hale getirilmesi için talimat verdi.
Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli incelemelerinin ardından Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi Dekanlık görevine kısa bir zaman önce atanan Prof. Dr. Oğuzhan Göktolga’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi ile Yeşilyurt MYO dersliklerini ve atölyelerini de gezen Bentli, eğitim faaliyetleri ve öğretim elemanlarının çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Özverili çalışmalarından dolayı personele teşekkür eden Rektör Bentli’nin ziyareti hatıra fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

TR