Sağlıkta Sağlıklı İletişim

Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimliği ile Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü tarafından hastanede çalışan personele yönelik Sağlıkta Sağlıklı İletişim başlıklı bir eğitim programı düzenlenmiştir.

Eğitim programının açılışında konuşan Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erol KARAASLAN “Hastane yönetimi olarak hastanemiz misyon, vizyon ve değerlerine yönelik farkındalık sağlamak ve vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla böyle bir eğitim programı düzenlemiş bulunuyoruz. Bu tür çalışmaların motivasyon ve birliktelik açısından önemli ve doğru  olduğunu düşünüyoruz. Eğitim faaliyetlerimiz yıl boyu devam edecektir. Eğitim faaliyetimize destek verdikleri için Malatya Turgut Özal Üniversitemize ve eğitime katılan personelimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Cumali AYDOĞAN yapmış olduğu konuşmada: “Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi olarak düzenlediğimiz ²eğitim faaliyetleriyle şehrimizin gelişmesine katkı sunmaya çalışıyoruz. Bilgi toplumunda kurumlar artık çalışanlarında çok yönlü ve ustalaşmış beceri sahibi olma, karmaşık kurum içi ve kurum dışı ilişkileri kavrayabilme yeterliliği ve etkili ekip çalışmasına uyum yeteneği gibi özellikler aramaktadır. Bu bağlamda Battalgazi Devlet Hastanesinde çalışan personele sağlıklı iletişim ile protokol ve nezaket kuralları konularında 2 gün sürecek olan bir eğitim verilecektir. Bu programın düzlenmesine vesile olan ve emeği geçen Battalgazi Devlet Hastanesi yönetimi ve çalışanlarına şükranlarımı sunarım.”dedi.

Sağlıklı İletişim konusunda Dr. Öğr. Üyesi Abuzer YEŞİL, personelin hasta ile sağlıklı iletişim kurmalarını engelleyen nedenleri ortadan kaldırmak için dikkat edilmesi gereken hususlar, hasta ve hasta yakını ile doğru iletişim kurmanın önemli noktaları, öfke yaşayan hasta ve yakınlarıyla iletişim kurarken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.

Protokol ve Nezaket Kuralları konusunda Öğr. Gör. Cumali AYDOĞAN, protokolün anlam ve önemi, kamuda saygı ve nezaket kuralları, selamlama, konuşma ve makam protokolü konularında bilgiler verdi.

Programın sonunda eğitim veren hocalara plaket takdim edilerek eğitime katılan personele de katılım belgesi verilmiştir.

TR