Öğrencilere Yönelik Sosyal Çalışma Programına Başvurular Başladı

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından okuyan üniversite öğrencilerine yönelik başlatılan Sosyal Çalışma programı kapsamında Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğüne 70 kişilik kontenjan ayrılmış ve 25 Haziran Salı günü başvurular iskur.gov.tr üzerinden başlamıştır. Başvurular 4 gün devam edecek.

Program 42 gün, haftada üç gün devam edecek olup, günlük 67.36 TL verilecek olup katılan öğrencilerin 42 gün Sigorta primleri İşkur il Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.


Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında, 3 ay süreyle  sürdürülecek Programa Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere akademik ortalaması 2 ve üzeri olan bütün üniversite öğrencilerinin başvurabilecek.

Öğrenciler programa katıldıkları her bir gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanacak. Ayrıca katılımcıların çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigortalarını karşılanacak.

Program süresinin öğrencilerin tatil süresince kendilerine zaman ayırabilmeleri maksadıyla haftada 3 gün ile sınırlandırıldı.

Noter kurası marifetiyle Ankara’da kura çekilecek ve kura da çıkanlar İşkur sitesinde ve il Müdürlüklerinde öğrenilecektir.

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın DUYURUSU:

https://ailevecalisma.gov.tr/haberler/sosyal-calisma-programina-basvurular-bugun-basliyor/TR