Sungkyunkwan Üniversitesi Profesörler Konseyi Heyeti Başkanı Üniversitemizi Ziyaret Etti

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli asrın felaketi olarak değerlendirilen deprem sonrası Güney Kore Sungkyunkwan Üniversitesi Profesörler Konseyi Heyeti Başkanı Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Sungkyunkwan Üniversitesi Profesörler Konseyi Heyeti Başkanı Prof. Dr. Eun Sang Kim’in Malatya Turgut Özal Üniversitesi Prof. Dr. Recep Bentli’yi ziyaretinde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Erdem, Prof. Dr. Orhan Gündüz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaadin Polat, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Zayman’da hazır bulundular.

Heyet Başkanı Prof. Dr. Eun Sang Kim Prof. Dr. Recep Bentli’ye geçmiş olsun dileklerini iletirken Türk-Kore halkları arasındaki kadim dostluğa vurgu yaptı. Prof. Kim, çalıştığı Güney Kore Seul Samsung Tıp Merkezi olarak bu zor dönemde tıp eğitimlerini online uzaktan alacak tıp öğrencilerine destek olmak üzere çok sayıda PC tableti MTÜ Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli ile birlikte tıp öğrencilerine dağıttı.

Rektör Bentli, dostun zor günlerde belli olduğunu ifade ederek çok eskilere dayanan Türk-Kore Halkları arasındaki dostluğun ilelebet devam edeceğini ifade ederek amcası Kore Gazisi olan MTÜ Tıp Fakültesi öğrencisine tablet bilgisayarını birlikte takdim etti.

Rektör Prof. Dr. Recep Bentli ve Prof. Dr. Eun Sung Kim iki ülke üniversiteleri arasındaki dostluğu daha da ileri götürmek için Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve Sungkyunkwan Üniversitesi arasında iş birliği protokolü yapma yönünde irade beyanında bulundular. Tıp Fakültesi öğrencilerinin iyi yetişmesinin geleceğin doktorlarını yetiştirmek manasına geldiğini ifade eden ikili tıp eğitimi konusunda yeni iş birliğinin de ilk sinyallerini verdiler.

Toplamda 5 günlük Malatya ziyaretinde Malatya Eğitim ve Araştırma hastanesine de giden heyet burada başhekim ve yetkililerden de bilgi alarak yardım ve destek çağrılarında bulundu.

TR