TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı 2. Çağrısı Başvuru Süresi Uzatıldı!

Değerli Araştırmacımız,

 

2007 yılından bu yana Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından yürütülen bilim ve toplum destekleme programları ile okul öncesi dönemi çocuklarından lisans öğrencilerine, öğretmenlere, toplumun farklı kesimlerine yönelik bilimsel etkinlikler yapmayı hedefleyen projeler desteklenmektedir.
Bu kapsamda 2022 yılında açılan ve özel gereksinimli bireylerde farkındalık oluşturmayı, bu bireylere, eğitim ve bağımsız yaşam konularında destek sağlanarak toplumla bütünleşmelerini kolaylaştırmayı ve bu bireylere yönelik bilimsel uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamayı hedefleyen 4008 programı başvuru süresi uzatıldı.
4008 programına yapılacak başvurular http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr adresi üzerinden 05 Şubat 2024 (saat 17.30) tarihine kadar elektronik imza ile alınacaktır.
Başvuru şartları ve ayrıntılı bilgi için aşağıda yer alan program sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Başvuru süreci ve programlar ile ilgili sorularınız için bt4008@tubitak.gov.tr e-posta adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TÜBİTAK – Bilim ve Toplum Başkanlığı

 

TR