Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu Üniversitemizi Ziyaret Etti

Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve Malatya Oryantiring İl Temsilciliği, harita yardımıyla yön bulma becerisini ve zamana karşı mücadeleyi içeren oryantiringsporunun tanıtımı ve yaygınlaşması hedefiyle14 Haziran 2023’te oryantiring turnuvası gerçekleştirmiş ve dört kategoride kazanan yarışmacılara ödüller verilmişti.

Başarılı geçen turnuvanın ardından Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu ve Türkiye Oryantiring Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Muhammet Kemal Gülşen üniversitemizi ziyaret ederek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Orhan Gündüz, Prof. Dr. İlhan Erdem ve Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan ile bir araya geldi.

Ziyaret sırasında, Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat deprem felaketiyle ilgili geçmiş olsun dileklerini iletti.Ayrıca, Malatya’da üniversite bünyesinde oryantiring turnuvasının düzenlenmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, oryantiring sporunun tanıtımı ve yaygınlaşmasına verdikleri önemi vurguladı. Çolakoğlu, turnuvanın, Malatya ve çevresinde oryantiring sporunun daha da popüler hale gelmesine yardımcı olacağını ve ilerleyen yıllarda gelenekselleşmesini umduğunu belirtti. Ayrıca, Türkiye Oryantiring Federasyonu olarak Malatya Turgut Özal Üniversitesine desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu’na teşekkür etti. Gündüz, turnuvayı kalıcı hale getirmeyi hedeflediklerini, öğrencilerin oryantiring sporuna olan ilgilerini arttırmak için üniversite bünyesinde Oryantiring Topluluğu kurulması için adım atacaklarını söyledi.

Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu ve Türkiye Oryantiring Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Muhammet Kemal Gülşen’inziyareti hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

TR