Üniversitemiz İle Yeşilyurt Belediyesi Arasında Yemek İkramı Protokolü İmzalandı.

Üniversitemiz Yeşilyurt Yerleşkesindeki öğrencilerin yemek ücretlerini Yeşilyurt Belediyesi karşılayacak. Yemek ücretlerinin Yesilyurt Belediyesince karşılanması amacıyla protokol imzalandı.  Üniversitemiz rektörü Prof. Dr. Recep Bentli ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar tarafından imzalanan protokole göre Yeşilyurt Kampüsündeki yemekhanelerde güz dönemi boyunca öğrencilerden yemek ücreti alınmayacak bu ücret belediyece karşılanacak.

Protokol imza töreni sırasında konuşan rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli: “Bizim böyle bir düşüncemiz yokken kendileri gelip bize bir teklifte bulundular, biz de ögrencilerimiz için kabul ettik. Başkanımızın da ifade ettiği gibi bizim ana yerleşkelerimizden birisi Yeşilyurt Yerleşkesi.  Yerleşkemizde 3 fakültemiz birisi önümüzdeki günlerde taşınacak ve iki meslek yüksekokulumuz var. Doğanşehir Meslek Yüksekokulu, şu an tadilatta olması sebebi ile eğitim öğretim faaliyetlerini Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu bünyesinde sürdürüyor. Bizim bir kısmını sübvanse ettiğimiz yemek ücretinin öğrencilerden alınan kısmı Yeşilyurt Belediyemiz tarafından karşılanacaktır.  Başkanımıza, başkan yardımcımıza böyle bir teklifte bulundukları için öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise “İmzaladığımız protokol gereği güz döneminde Yeşilyurt yerleşkesinde eğitim alan bütün öğrencilerimizden her gün öğle yemeğinden ücret alınmayacak, bir kısmını zaten üniversitemiz karşılıyordu, kalan kısmını da bizler Yeşilyurt Belediyesi olarak karşılayacağız. En azından bu deprem sürecinde öğrencilerimize küçük bir katkı olur, bir destek olur. Güz döneminde Aralık, Ocak, Şubat aylarında Yeşilyurt Belediyemizle, Malatya Turgut Özal Üniversitemizin imzaladığı bu protokol çerçevesinde ücretsiz olarak gençlerimize destek verilecek. Bu protokolün yapılmasında katkı sunan rektör yardımcılarımıza, genel sekreterimize ve çok kıymetli rektörümüze çok çok teşekkür ediyoruz. Malatya Turgut Özal Üniversitemiz Yeşilyurt yerleşkesinde okuyan öğrencilerimize hayırlı olsun. İnşallah bundan sonra da çeşitli katkılarla gençlerimizin yanında olacağız.” dedi.

TR