Üniversitemiz İle University of Applied Sciences Arasında ERASMUS+ Anlaşması İmzalandı

15.11.2022

Üniversitemiz İle Litvanya’nın Panevėžio Kolegija / University of Applied Sciences Arasında İş Birliği Protokolü ve ERASMUS+ Anlaşması İmzalandı

Üniversitemiz ile Litvanya’nın Panevėžio Kolegija / University of Applied Sciences Arasında İş Birliği Protokolü ve ERASMUS+ Anlaşması İmzalandı.

Litvanya’nın önde gelen üniversitelerinden Panevėžio Kolegija / University of Applied Sciences Rektörü Prof. Dr. Gediminas Sargūnas başkanlığındaki heyet üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette iki üniversite arasında İş Birliği Protokolü ve ERASMUS+ anlaşmalarının imza töreni düzenlendi.

Törende, lisans ve lisansüstü farklı programlar için İş Birliği Protokolü ve ERASMUS+ değişim anlaşması imzalandı. Malatya Turgut Özal Üniversitesi ile Panevėžio Kolegija / University of Applied Sciences arasında imzalanan protokol; akademik ve idari personel değişimi, öğrenci değişimi, öğrenci yerleştirme ve tez araştırmaları alanında işbirliğini, ortak araştırma projelerinin yürütülmesini, ders verilmesi, sempozyum, kongre, konferans gibi sosyal, kültürel ve bilimsel toplantılar düzenlenmesini, akademik bilgi ve materyal alışverişi ve karşılıklı olarak kararlaştırılan diğer akademik işbirliklerinin teşvik edilmesini kapsıyor.

Panevėžio Kolegija / University of Applied Sciences ile yapılan anlaşmayla, üniversitemiz öğrencilerine ve öğretim üyelerine önemli bir çalışma alanı kazandırılmış oldu.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imza töreninde; Rektör Prof. Dr. Recep Bentli, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Erdem ve Prof. Dr. Orhan Gündüz, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Serdar Deniz, Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan, Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Abuzer Yeşil, Dış İlişkiler Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Hulusi Binbaşıoğlu; Panevėžio Kolegija / University of Applied Sciences heyetinden Rektör Prof. Dr. Gediminas Sargūnas, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Jurgita Lieponienė, Uluslararası İlişkiler Pazarlama ve Projeler Departman Müdürü Laima Mikalajūnienė ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Jovita Kaziukonytė yer aldı.

Heyetlerin kendilerini tanıtması ile başlayan imza töreni, açılış konuşmaları ile devam etti. Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli konuşmasında, ilişkileri daha da geliştirecek protokolü imzalayacakları için mutlu olduklarını dile getirerek iş birliği protokolünün ve Erasmus+ Anlaşması’nın her iki kurum için de hayırlı olmasını diledi. Rektör Bentli konuşmasının devamında; Litvanya’nın Panevėžio Kolegija / University of Applied Sciences üniversitesinden gelecek öğrencileri üniversitemizde ağırlayarak lisans ve lisansüstü eğitimleri konusunda üniversitemiz imkanlarını sunmaktan büyük mutluluk duyduğunu; dünyanın seçkin üniversiteleri ile yapmış olduğumuz akademik iş birliği çalışmalarıyla üniversitemizi uluslararası ölçekte eğitim veren bir kurum haline getirdiklerini belirtti ve ziyaretleri için Rektör Prof. Dr. Gediminas Sargūnas ve heyete teşekkür etti.

Rektörümüzden sonra söz alan Rektör Prof. Dr. Gediminas Sargūnas Malatya Turgut Özal Üniversitesinde bulunmaktan büyük onur duyduklarını dile getirerek anlaşma dolayısıyla Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli’ye teşekkür etti.

Protokol töreni karşılıklı hediye takdimi ve protokollerin imzalanmasıyla sona erdi.

TR