Üniversitemizde Oryantiring Turnuvası Gerçekleştirildi

 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve Malatya Oryantiring İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen, harita yardımı ile yön bulmayı içeren ve zamana karşı yapılan bir spor olan oryantiring topluluk yarışmaları, başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Çocukların ve gençlerin bir araya gelerek yeteneklerini sergilemeleri, sağlıklı rekabet ortamında bulunmaları, sosyal etkileşimlerini artırmaları ve Oryantiring sporunun yaygınlaşmasıhedefiyle düzenlenen turnuva,Üniversitemiz Battalgazi Rektörlük Yerleşkesinde 14 Haziran 2023 Perşembe saat 10.00’da Öğrenci Yaşam Merkezi yanından start aldı.

Üniversitemizin Oryantiring haritasının bu yıl ilk defa tecrübe edildiği, zorlu parkurlar içeren Oryantiring Turnuvası geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Turnuva, genç kızlar, genç erkekler, küçük kızlar ve küçük erkekler olmak üzere dört kategoride yapıldı.

Turnuva sonunda Öğrenci Yaşam Merkezi önünde gerçekleştirilen ödül törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz, Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan, Genel Sekreter Yardımcısı Öğretim Görevlisi Abuzer Yeşil, öğretim üyeleri, Malatya Oryantiring İl Temsilciliği üyeleri, konuklar ve öğrenciler katıldı.

Yarışmacıların kıyasıya yarıştığı turnuvada dereceye giren sporculara madalya ve ödülleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz ve Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan tarafından takdim edildi.Turnuva, çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

 

TR