YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar Üniversitemizi Ziyaret Etti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, deprem bölgesindeki üniversiteleri inceleme programı kapsamında üniversitemizi ziyaret etti. Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli ve üst yönetimin karşıladığı Özvar, ziyaretinin başında üniversitemiz bünyesinde oluşturulan Turgut Özal Müzesini gezerek müze anı defterini imzaladı. Sonrasında senato salonuna geçen Özvar, senato üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversitemizde yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ı bilgilendirdi. Senato Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan YÖK Başkanı Özvar, “Malatya Turgut  Özal Üniversitesi, genç üniversitelerden biri olması bakımından gelişime açık ve bu yönde ilerleyeceğinden eminim. Üniversitenizin mevcut yapısını güçlendirip ileri seviyelere getirebilirsiniz. Yeni açılan ve geleceğin meslekleri olan bölümlere yönelip, onlara odaklanmalısınız.” dedi.

Toplantını sonunda YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli ve beraberindeki heyet ile rektörlük makamında bir süre, sürdürülebilir eğitim çalışmaları hakkında sohbet etti.

Rektör Prof. Dr. Recep Bentli sohbet sonunda YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a günün anısına hediye takdim etti.

TR